خانه / جاهای دیدنی کیش / بوستان دانشوران کیش
بوستان دانشوران کیش
بوستان دانشوران کیش

بوستان دانشوران کیش

بوستان دانشوران کیش (Scholars Garden Kish ) واقع در روبروی بازار پردیس در جزیره زیبای کیش ، يكى از بزرگترین بوستان هاى كيش و جاهای دیدنی کیش با قیمت مناسب و ارزان، می باشد. بوستان دانشوران در کیش که در سال 1376 به یاد دانشمندان بزرگ افتتاح شد،مجسمه 15 تا از دانشمندان معاصر ایران را به نمایش گذاشته است. هر یک از دانشمندانی که در این بوستان از آنها تقدیر می شود، زندگی خود را وقف پیشرفت و خدمت به وطن خود کرده اند. این بنا به منظور آگاهی دادن و شناساندن این مردان بزرگ و با افتخار به نسل جوان وطنمان ساخته شده است.

پارک دانشوران در کیش
پارک دانشوران در کیش

بوستان دانشوران در جزیره کیش ایران فضای سبز و پارکهای دیدنی و تفریحی به گردشگران تور کیش ارائه می کند. این بوستان که یکی از معروف ترین و با ارزش ترین از جاذبه های گردشگری کیش می باشد، بهترین انتخاب برای گذراندن تعطیلات برای شما و خانواده می باشد.

پارک دانشوران در کیش
پارک دانشوران در کیش

در این بوستان که یکی از 7 جاذبه گردشگری معروف کیش می باشد، تندیس دانشمندان بزرگی مثل میرزا تقی خان امیرکبیر: بنيانگذار آموزش عالى نوين ايران، ميرزا كاظم محلاتى: یکی از بنيانگذاران داروسازى نوين ايران، عبدالغفار نجم الدوله: بنيانگذار دانش نجوم نوين ايران، دكتر محمود حسابى: یکی از بنيانگذاران دانش فيزيك نوين ايران، دكتر سيّد محمّدتقى فاطمى: یکی از بنيانگذاران دانش رياضى نوين ايران، دكتر محمّدقلى شمس: یکی از بنيانگذاران چشم پزشكى نوين ايران، دكتر ابوالحسن شيخ: یکی از بنيانگذاران شيمى نوين ايران، دكتر محمّد قريب: یکی از بنيانگذاران چشم پزشكى نوين ايران، مهندس احمد حامي: یکی از بنيانگذاران دانش راه و ساختمان ايران، دكتر غلامحسين مصاحب: مؤلف نخستين دايره المعارف فارسى، دكتر حسين افشار: از بنيانگذاران دانش فيزيك ايران، دكتر محمّدحسن گنجي:یکی از بنيانگذاران دانش جغرافياى نوين ايران، دكتر جمال الدين مستقيمي: یکی از بنيانگذاران دانش اندام شناسى ايران، دكتر كمال الدين آرمين: یکی از بنيانگذاران دانش آسيب شناسى ايران، آيت الله حسن حسن زاده آملى: پژوهشگر برجسته دانش نجوم قديم

بوستان دانشوران در کیش
بوستان دانشوران در کیش

 

مطلب پیشنهادی

تفریحات کیش در نزدیکی مرکز خرید دامون

تفریحات کیش در نزدیکی مرکز خرید دامون

  معمولا مسافران تور کیش بعد از گشت و گذار در مراکز خرید کیش خسته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *