خانه / جاهای دیدنی کیش / لاک پشت های دریایی کیش
لاک پشت های دریایی کیش
لاک پشت های دریایی کیش

لاک پشت های دریایی کیش

 

سواحل جزیره کیش از بهترین ديدني هاي جزيره كيش، به دلیل آرامش منحصر به فردی که دارند محل زندگی انواع آبزیان از جمله لاک پشت های دریایی کیش (Marine Turtles Kish) می باشد.

دو نوع لاک پشت نوک دار یا پوزه عقابی و لاک پشت سبز در این سواحل دیده می شود. لاك پشت هاي سبز برای تامین غذای خود به سواحل زیبای کیش سفر می کنند و لاک پشت های پوزه عقابی به منظور تخمگذاری به آبهای کیش شنا می کنند. متاسفانه این لاک پشتهای نوک دار با اینکه در حفظ سلامت اكوسيستم دريا از جمله مرجانها نقش حیاتی دارند، در حال انقراض هستند.

لاک پشتهاي دريايي در کیش
لاک پشتهاي دريايي در کیش

لاک پشت های پوزه عقابی 3 بار در ماه با فاصله 15 روزه تخمگذاری می کنند و بچه لاک پشت ها 60 تا 70 سر از تخم بیرون می آورند. کارمندان محیط زیست توجه ویژه ای به این لاک پشت های داخل تخم می کنند و آنها را به طرف دریا هدایت می کنند تا نمیرند.

لاک پشتهاي جزیره کیش
لاک پشتهاي جزیره کیش

در ساحل جنوبی جزیره کیش یک مکان حفاظتی برای لاک پشت ها برپا شده است. در صورتی که گردشگران تور ارزان کیش تمایل داشته باشند از تخم گذاری و جای دادن آن در دل خاک توسط لاک پشت ها عکاسی کنند، بهتر است با مرکز حفاظت و مونیتورینگ لاک پشت های دریایی کیش هماهنگ کنند.

لاکپشت های دریایی کیش
لاکپشت های دریایی کیش

لاک پشتهای دریایی و مارهای دریایی ، خزندگانی دریایی هستند که البته در خشکی هم زندگی می کنند و برای تنفس به اب نیاز دارند و فقط برای تخمگذاری به ساحل میآیند. لاک پشت ها از گیاهان دریایی، عروس های دریایی، اسفنج ها وغیره تغذیه می کنند.

 

مطلب پیشنهادی

تفریحات کیش در نزدیکی مرکز خرید دامون

تفریحات کیش در نزدیکی مرکز خرید دامون

  معمولا مسافران تور کیش بعد از گشت و گذار در مراکز خرید کیش خسته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *