خانه / جاهای دیدنی کیش / شهر زیرزمینی کاریز
شهر زیرزمینی کاریز

شهر زیرزمینی کاریز

همه ساله مسافران زیادی برای دیدن این جزیره ی آرام و زیبا که در میان آب های خلیج فارس قرار گرفته که شهر زیرزمینی کاریز نام دارد و همچون جواهری درخشان خودنمایی می کند، با رفتن در این مکان زیبا لحظات خوشی را در کنار سواحل آن می گذرانند. اگر هوس هیجان دارید به سراغ تفریحات آبی این جزیره می روند و طرفداران خرید و پاساژگردی، گردشی شیرین را در مراکز خرید جزیره تجربه می کنند. با وجود آنکه این خطه از سرزمینمان با آب و هوایی گرم و مرطوب از میهمانان خود استقبال می کند، آفتاب داغ تابستانی هم جلوی گشت و گذار در کیش را نمی گیرد و این جزیره در همه ی فصول سال طرفداران خاص خود را دارد.

 

شهر زیرزمینی کاریز
شهر زیرزمینی کاریز
شهر زیرزمینی کاریز
شهر زیرزمینی کاریز

 

موقعیت شهر زیر زمینی کاریز

 

بر خلاف تصور عموم مردم، همه ی خوشگذرانی های کیش به تفریحات آبی و خرید و تماشای جنگ های متنوع آن ختم نمی شود بلکه این جزیره دیدنی ها و جاذبه های دیگری نیز در خود دارد. امروز می خواهیم به سراغ یکی از همین جاذبه ها برویم که در گوشه ای از کیش جا خوش کرده و با فضا و حال و هوایی متفاوت، گردشی جذاب را برایتان رقم می زند. بازدید از این جاذبه می تواند رنگ تازه ای به سفر شما و گشت و گذارتان در کیش بدهد و شما را با یکی از میراث ایران زمین نیز آشنا سازد.

 

شهر زیرزمینی کاریز
شهر زیرزمینی کاریز

 

یکی از ویژگی های قنات کیش، هوای خنک و معتدل آن است که در طول سال هیچ تغییری نمی کند. فرقی ندارد که چه فصلی از سال وارد کاریز شوید؛ در تمام ایام سال دمای این ساختار زیرزمینی بین ۲۲ تا ۲۵ درجه سانتی گراد است. همین هوای معتدل آب را نیز در دمای مناسبی نگهداشته و کیفیت آن را برای شرب حفظ می نماید یکی از بهترین جاهای دیدنی کیش می باشد.

 

مطلب پیشنهادی

پلاژ آقایان در جزیره کیش

پلاژ آقایان در جزیره کیش

  پلاژ آقایان در جزیره کیش با مساحت بالغ بر 10000 متر مربع  در شرق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *